Torebka do stylizacji ślubnych i wieczorowych. Jaką wybrać?

Torebka do stylizacji ślubnych i wieczorowych. Jaką wybrać?

Wybór torebki na ślub - torebka, dopełnieniem stylizacji

Wybór torebki, powinien być podyktowany dopasowaniem tego dodatku, do stylizacji ślubnej. Aby dobrze komponowała się, w zestawieniu z suknią, przede wszystkim musi współtworzyć z nią, harmonijną całość. Dlatego, w przypadku wyboru sukni ślubnej o bogatych zdobieniach, torebka powinna być wykonana z gładkiego materiału. Minimalistyczna torebka, może wyróżniać się delikatnym połyskiem metalicznych nici lub pięknym zapięciem - większa ilość zdobień, będzie już nadmiarem. W sytuacji, gdy suknia ślubna, nie jest udekorowana dużą ilością koronek, perełek i koralików, można dobrać torebkę bardzo ekstrawagancką. Panny Młode, które wystąpią w sukni typu księżniczka, o spódnicy wykonanej głównie z gładkiego tiulu, również mają szerokie pole wyboru. Dostępne są kopertówki zdobione piórkami, koralami, cekinami, a nawet torebki dekorowane ciekawymi falbankami i udrapowaniem.

W jakiej kolorystyce powinna być utrzymana torebka do sukni ślubnej? Zazwyczaj, polecane są torebki w odcieniach pastelowych, jednak coraz częściej wybierane są także modele o mocnych barwach. Warunkiem jest, aby taka torebka dopasowana była również do innych dodatków, np. dekoracji, zdobiących fryzurę ślubną.

Jak wybrać idealną torebkę na bal? Torebki wieczorowe

Z pewnością, najbardziej uniwersalnym, klasycznym wyborem jest torebka czarna - kopertówka lub torebka na łańcuszku czy pasku. Taka torebka, sprawdzi się w wielu zestawieniach - jako torebka na bal, romantyczną kolację, oficjalne wyjście. Jednak, jeśli zależy nam na pokreśleniu indywidualnego stylu i estetyki kreacji, warto wybierać torebki zdobione. Kolorystycznie, dodatek ten nie powinien zanadto odbiegać o barwy sukienki. Nie poleca się również, stosowania nadmiaru dekoracji.

W przypadku sukienek gęsto zdobionych, wybierać należy dodatki, prosto wykończone. Sukienki, wykonane z materiałów o gładkim deseniu, z powodzeniem podkreślić można, przepięknie zdobioną torebką. Torebki, często są zdobione kryształkami lub dekorowane dodatkami, na wzór drogich kamieni szlachetnych. Hitem są także torebki wieczorowe, urozmaicane brokatem i cekinami. Dodatek, w postaci łańcuszka, gwarantuje ponadczasowy wydźwięk. Kopertówka trzymana w dłoni, także prezentuje się niezwykle elegancko.  

 

 
 

 

Góra